Цікаві сторінки математики
Відвідавши сторінки блогу "Цікава математика", ви зможете знайти безліч цікавої інформації ,яку можна використовувати на уроках математики в початковій школі. Блог допоможе обрати текстову інформацію, графічну , мультимедійну... Бажаю приємного перегляду мого блогу!:)
пятница, 27 марта 2015 г.
Відкритий урок з математики в 3 класі
Урок математики у 3 класі
Тема:
ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ( ОЗНАЙОМЛЕННЯ)
Мета:
навчальна
ознайомити учнів з
назвами чисел при діленні з остачею; формувати вміння оформляти в зошиті записи
прикладів на ділення з остачею; опрацювати вправи на порівняння виразів;
розвивальна
розвивати пам'ять,
увагу, логічне мислення, вміння аналізувати та узагальнювати;
виховна
виховувати
активність, самостійність, працьовитість, прагнення до нових знань.
Тип уроку: набуття нових знань, урок - подорож
Форма проведення: фронтальна з елементами групової роботи
Обладнання:
карта
подорожі, види транспорту, картки
для усних обчислень, предметні малюнки.
ХІД
УРОКУ
I. Організаційний момент
Любі діти, добрий день!
Зичу праці і пісень.
А ще, друзі, всім бажаю
сил,
Натхнення на весь день.
II. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання.
1) Перевірка розв’язання задачі №
1008
Знайти помилку в записі.
2) Перевірка розв’язання прикладів
Співставити приклади з відповідями.
2.
Вступне
слово вчителя. Мотивація навчальної діяльності учнів.
— Дві стихії господарюють у математиці —
числа й фігури з їх безмежною різноманітністю. Задача — це завжди пошук,
розкриття якихось відношень, а прийоми її розв'язання — це інтуїція, ерудиція
та володіння знаннями. Сьогодні ми будемо мандрувати океаном Чисел. Пропоную
обрати такі види транспорту. Це – човен, повітряна кулька.
Але
спочатку переконаймося, що ми озброїлись знаннями та готові вирушати у подорож.
3. Усне опитування.
•
Маса
трьох зошитів 360 грамів.
Яка маса одного зошита?
•
Вовк
пробіг 48 км: третину — лісом, решту — степом. Скільки кілометрів пробіг вовк
степом?
•
Поділіть
з остачею: 72: 4, 78: 6.
•
Скільки
дециметрів міститься в 1 м?
ІІІ.
Повідомлення теми і мети уроку
1.
Вступне
слово вчителя.
Діти
на кожному уроці ми вивчаємо щось нове та цікаве. І сьогоднішній урок
не виняток. Тема нашого уроку: «Ділення з остачею
(ознайомлення)
Тепер
ми можемо вирушити у подорож. В океані Чисел кипить
життя, і не всі його жителі доброзичливі. Щоб без пригод
дістатися першого острова, ми повинні обчислити всі приклади без помилок.
6+7*7 | 14 - 48:4 | 80-7*8 | 8*(48:6) | 21:3*12 |
84 : (36:3) | 3*(60-37) | (50 - 42)*6 | 49:(14-7) | 15:3*25 |
IV.
Вивчення нового матеріалу
1. Підготовча робота
— Ось
і перша зупинка — острів Одноцифрових чисел. На ньому мало жителів, тому
кожний з них побудував собі будиночок. У першому живе 0, а в інших хто живе?
(І, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9)
— Ось ми передали привітання мешканцям цього маленького
острова. Тепер наша подорож — до острова Остачі.
Тут
весело, бо мешканців цього острова багато. А ось і перша перешкода — слід
з'єднати міст, щоб перейти на острів. Для цього ми повинні розібратися у
діленні чисел з остачею.
— Перед вами на партах лежить по 6 смайликів і 7 олівців.
Розложіть смайлики на дві купки порівну. Ви переконалися, що смайликів однакова
кількість у кожній купці. Тепер розкладіть на дві купки олівці. Залишився один
олівець.
Отже, число не завжди ділиться порівну. Таке ділення
називається діленням з остачею.
2.
Пояснення
нового матеріалу за вправою № 1011.
20:
6 = 3 (ост. 2)
Як називають число 20? Як називають число 6? Як називають
число 3? Що означає число 2?
3.
Фізкультхвилинка.
Час прийшов для відпочинку,
Проведем фызкультхвилинку.
Раз – підняти руки
вгору,
Два –
нагнутися додолу.
Не згинайте, діти,
ноги,
Як торкаєтесь
підлоги.
Три, чотири –
прямо стати,
Будем знову
починати.
Щоб здоровим бути,
Треба вправи всім
робити.
Раз – піднялись,
два – присіли,
Хай мужніє наше
тіло.
V. Закріплення нового матеріалу. Розвиток математичних
умінь.
1.
Первинне
закріплення.
Вправа
№1014, 1015.
2.
Самостійна
робота. Вправа №1016.
Один
учень працює біля дошки за закритою дошкою. Відповіді звіряють
3.
Робота
над задачами.
— Ми потрапили у місто. Та мешканці його у
полоні піратів. Звільнити їх ми можемо, розв'язавши задачі.
Задача
№ 1010 (усно). Скласти обернену задачу.
Задача
№ 1017.
План до задачі
1) Скільки червоних кульок?
2)
На
скільки білих кульок більше, ніж червоних?
3) У скільки разів червоних кульок менше, ніж білих?
5. Робота з геометричним матеріалом.
— А ось — риф Геометричних фігур. Спробуйте
відповісти на запитання: скільки трикутників на кресленні?
VІ. Підсумок уроку
Подорож
завершено. Ми повернулися додому. У подорожі ви добре подолали всі труднощі і
випробування. Важким був шлях, але ви досягли кінцевої мети. Вивчили новий і
повторили вивчений матеріал, показали хороші знання, виявили над чим необхідно
ще попрацювати.
А
нагадувати вам про нашу подорож, про вашу дружбу з математикою будуть смайлики.
(на звороті – бал за урок). Хто сьогодні добре
попрацював, той отримає їх.
VІІ.
Домашнє завдання
Приклади на ділення з остачею № 1018.
Складена задача на дві дії № 1019.
(Скласти обернену задачу за бажанням)
Подписаться на:
Сообщения (Atom)